Fotogalerie ze zkoušek

Zkoušky z myslivosti 14.4.2019

autor: | 14. 04. 2019 | Fotogalerie ze zkoušek

V neděli 14. dubna se v Kunratickém lese, v restauraci U Krále Václava IV, konaly zkoušky adeptů Obvodního mysliveckého spolku Praha 2. Po osmé hodině se začali sjíždět adepti a zkušební komisaři. Adepti obsadili dřevěný domeček na zahrádce, zkušební komisaři sál v prvním patře, vyzdobený k mysliveckým účelům. Po deváté hodině vedoucí kurzu Ing. Sedláček zahájil dnešní zkoušky, představil všechny zkušební komisaře a řekl všem adeptům co je čeká a nemine. Předseda OMS Praha 2 JUDr. Valenta se přidal a zdůraznil, že praxe v honitbě je stejně důležitá, jako účast na přednáškách a konzultacích. 
Následovalo několika hodinové napětí, při kterém se adepti střídali u sedmi stolečků a odpovídali zkušebním komisařům na otázky, které si vylosovali. Někteří adepti měli trému, tak jak to při zkouškách bývá. Snažil jsem se je uklidnit a dodat jim odvahu.
V odpoledních hodinách došlo k dozkoušení všech adeptů, bylo přistoupeno ke zhodnocení jejich vědomostí a přijetí mezi myslivce. Nejlepšími adepty s vyznamenáním byli vyhlášeni – Ing. Petr Hanikýř a Lenka Staníčková, která za všechny přednesla myslivecký slib.
Trubači, kteří zahajovali dnešní zkoušky, troubili i zakončení, na které se nedá zapomemout. Po předání vysvědčení o složené zkoušce a gratulaci od všech zkušebních komisařů, byly dnešní myslivecké zkoušky ukončeny.

Jaromír Štverák