Fotogalerie ze zkoušek

Zkoušky Mysliveckých hospodářů 23.6.2019

autor: | 23. 06. 2019 | Fotogalerie ze zkoušek

V neděli 23. června 2019 se konaly v našem mysliveckém spolku v Praze 2 zkoušky hospodářů. Po osmé hodině se vařila káva na klubovně pro zkušební komisaře a myslivce zkoušku skládající. Při této příležitosti byla provedena kontrola osobních dokladů aby nedošlo k nějaké záměně. V písemných testech jsou i otázky o plánování, chovu a lovu zvěře spárkaté a drobné.
K mému údivu budoucí hospodáři odpovídali ze své zkušenosti velmi dobře. 
Po vyhodnocení písemné části a malém občerstvení přešli všichni do blízké restaurace U Bohouše. V předsálí u velikého stolu seděli myslivci jak na potítku. Do salonku připraveného ke zkouškám vstupovali budoucí hospodáři po jednom a obhajovali odpovědi z písemných testů. Zkoušené nepřekvapily ani doplňující otázky zkušebních komisařů. Zhruba v polovině předseda zkušební komise vyhlásil přestávku na oběd. Po posilnění a doplnění tekutin, což bylo potřeba neb teploměr ukazoval 28 stupňů, zkoušky pokračovaly. Po přezkoušení posledního uchazeče zasedla komise ke zhodnocení jejich znalostí.
Mezi zkoušenými byla také jedna dáma a právě ta patřila k nejlépe připraveným. 
Je tu konec, slavnostní nástup, trubači troubí, doklady o složené zkoušce se předávají. Gratulace od zkušebních komisařů a ostatních účastníků dnešních zkoušek. Přecházíme zpět na klubovnu, kdo z vás by pohárek nezved, ti kdo řídí mají smůlu, já nepiji, tak mám přehled. Uzené se rychle krájí, bagety jsou nařezané, voda na kávu se vaří, hrnečky jsou nachystané. Povídá se o všem možném, o prasátkách, o srnečku, jen kuřáci měli smůlu, kouřili jen na dvorečku.

Jaromír Štverák