Telefon: +420 737 907 617 | Email: omspraha2(zavináč)seznam.cz | Adresa: Třebízského 7, Praha 2, 120 00 | ČÚ: 0003867339/0800 | IČ: 67777392 | Datová schránka: 9ff9tre

4. ročník soutěže o putovní pohár OMS Praha 2 - 4.5.2022

Obvodní myslivecký spolek Praha 2 ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Praha 2 a pod záštitou ministryně obrany a radní Městské části Praha 2, Mgr. Jany Černochové uspořádal po dvouleté přestávce, způsobené epidemií covid 19, již 4. ročník soutěže základních škol „O putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Prahy 2“.
Letošní slavnostní finále soutěže se uskutečnilo 4. 5. 2022, opět v  Apolinářské zahradě, užívané také jako dětské hřiště MŠ Viničná. Zúčastnila se ho družstva škol Londýnská, Kladská, Jana Masaryka, Slovenská, Sázavská a Na Smetance.

Zahájení se ujala milým a vstřícným projevem starostka městské části Praha 2, paní ing. Alexandra Udženija, která laskavě zastoupila paní ministryni Janu Černochovou, pod jejíž záštitou se soutěž konala. Paní ministryně byla bohužel na poslední chvíli odvolána na jednání vlády, ale vyžádala si k vlastnoručnímu podpisu diplomy pro úspěšné střelce.

Vlastní průběh finálového odpoledne byl opět připraven tak, aby setkání s myslivci bylo pro děti zajímavé a bylo spojeno s vhodnou prezentací myslivosti. Zahájení i ukončení soutěže bylo obohaceno troubením a zpěvem tradičních loveckých signálů v podání tria zkušených trubačů. V čase mezi jednotlivými položkami a před vyhlášením výsledků závodu byli předvedeni lovečtí psi a po celou dobu soutěže byla opět instalována výstavka historických zbraní a loveckých pomůcek. Opět se střílelo z originální kuše.

Velkou radost dětem udělal opět, tak jako v předchozích letech, svou účastí náš člen, slavný hokejista Dominik Hašek.

Po odstřílení všech položek byly vyhlášeny výsledky a předány ceny. Zdárný průběh závodu zhodnotili krátkými projevy a ceny předali místostarosta Městské části Praha 2, Ing. Jaroslav Šolc, místopředseda OMS Praha 2, Ing. Alexandr Sedláček, ředitel Domu dětí a mládeže Praha 2, Mgr. Jan Rybárik, zástupkyně Městské části Praha 2, Petra Hainzová, M.A. a samozřejmě Dominik Hašek.

Vítězem všech tří dřívějších ročníků soutěže bylo družstvo ZŠ Londýnská. Letos mělo nejlépe natrénováno a právem zvítězilo družstvo ZŠ Kladská. Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Prahy 2 tak přechází, nejméně do dalšího ročníku, do jeho držení. Radost vítězů byla nepředstíraná.

Všechna soutěžní družstva a nejlépe střílející jednotlivci získali věcné ceny, které věnoval OMS Praha 2, Česká zbrojovka a.s., Kovohutě Příbram, Českomoravská myslivecká jednota, Městská část Praha 2 a DDM Praha 2. Hlavní cenou pro vítězné družstvo byla nová vzduchovka a 3500 diabolek. Dalšími cenami pro úspěšné střelce byly dárkové poukazy na nákup sportovního oblečení a knihy s mysliveckou tematikou věnované jednatelkou OMS Praha 2, paní Lenkou Staníčkovou. Praktické baterky pro pobyt v přírodě věnoval pan Jiří Kubánek. Občerstvení pro děti a část cen zajistila firma CDV služby, s.r.o. a Dominik Hašek. Nikdo ze soutěžících neodcházel s prázdnou.

Velké poděkování je třeba vyslovit výše uvedeným sponzorům za poskytnuté ceny, paní ministryni Janě Černochové za záštitu, paní starostce a panu místostarostovi za účast na slavnostním zahájení a ukončení akce a vedoucí odboru školství městské části Praha 2, paní Petře Hainzové za podporu a pracovníkům DDM za praktickou pomoc a materiální zabezpečení tréninků a finále soutěže. Vedoucím celé akce za DDM byl Mgr. Liboslav Matoušek.
Za OMS Praha 2 patří za zorganizování soutěže dík Janu Rolínkovi, který se úspěšně zhostil všech nutných úředních a přípravných jednání.

Letos se konal čtvrtý ročník, přes dvouletou přestávku vše probíhalo bez váhání a ve vzájemné shodě. Věříme, že jsme zvolili vhodný způsob komunikace s nemysliveckou veřejností a zvláště mládeží.